San w południowej A klasie po 9 latach przerwy

Po udanym poprzednim sezonie w którym San zajmując 6 miejsce w klasie okręgowej i osiągnął najlepszy wynik od 20 lat (4 miejsca w latach 1997 i 98) nasza drużyna rozegrała jeden z najsłabszym sezonów w tej klasie rozgrywkowej. Niestety spore osłabienia kadrowe plus częsty u beniaminków kryzys w drugim sezonie po awansie sprawiły, że San szybko stracił realne szanse na utrzymanie.

Po spadku kłyżowska drużyna po 9 latach powraca do południowej grupy A klasy. Inne zespoły w lidze są nam przeważnie znane aczkolwiek z Podlesianką Podlasie i Tanwią Wólka Tanewska San jeszcze nigdy nie grał meczów ligowych. Po tak nieudanym sezonie trudno przewidywać jak zaprezentuje się San w niższej lidze. O ile nie dojdzie do ustabilizowania pozycji bramkarza (ponad 1/4 meczów w okręgówce została rozegrana bez etatowego golkipera) oraz gdyby nastąpiły  dalsze ubytki to być może wystapi zagrożenie rozegrania najsłabszego sezonu w A klasie w historii klubu. Poprzeczka jest zawieszona wysoko - drużyna Sanu na 15 sezonów rozegranych w A klasie nigdy nie martwiła się o utrzymanie i poza 7 miejscem w 2005 roku najczęściej zajmowała miejsca w czołówce - w tym aż 11 razy na podium klasy A.

Ostatnie lata to jednak problem ze utrzymaniem drużyny juniorów wynikający głównie z problemów demograficznych. Dla drużyny takiej jak San, która tradycyjnie opiera skład na wychowankach skutkuje to sporym problemem z napływem zawodników do drużyny seniorów. Czy uda się utrzymać obecny skład, a może go wzmocnić? Czy tez dojdzie do dalszego osłabienia drużyny, a kibice będą drżeć o wynika w A klasie? Dowiemy się już w nadchodzącym sezonie. Pierwszy mecz San rozegra u siebie 11 sierpnia z Azalią Wola Zarczycka.

Skład grupy 2 klasy A. 2019/20

1 Sparta Jeżowe  (spadkowicz z klasy O)
2 San Kłyżów   (spadkowicz z klasy O)
3 Rotunda Krzeszów   (spadkowicz z klasy O)