Zapomniany sukces kłyżowskiej drużyny

Niedawno otrzymaliśmy archiwalne zapiski z przebiegu turniejów w jakich drużyna SP Kłyżów odniosła ogromny sukces. Działo się to w latach 1985/86 a mecze rozgrywane były w ramach niezwykle wówczas popularnego programu telewizyjnego "Piłkarska kadra czeka".
Drużyna Szkoły Podstawowej w Kłyżowie zaczęła od wygrania turnieju gminnego aby potem pokonywać kolejne etapy rozgrywek, pokonując najlepsze drużyny z wielu miast, m.innymi - Nisko, Janów lubelski,Stalową Wolę,Lublin, Chełm. Dopiero porażka po zaciętym meczu 3:4 z Białą Podlaską wyeliminowała Kłyżów.
Skutecznością zachwycał wtedy Witold Siek - brat obecnego prezesa Sanu, który zdobył aż 22 bramki. 12 dołożył Bogdan Kuziora.
Oto wyniki reprezentacji SP Kłyżów (do 15 lat).
Rozgrywki Gminne: Kłyżów - Jastkowice 3:2, Kłyżów - Pysznica 7:6
Międzygminne I: Rzeczyca Długa - Kłyżów 0:3
Międzygminne II: Nisko - Kłyżów 2:4, Krzeszów - Kłyżów 4:5, Jeżowe - Kłyżów 1:1
Międzygminne III: Kłyżów - Samborzec 7:1
Międzygminne IV: Kłyżów - Janów Lubelski 5:0
Finał (neutralne boisko w Pysznicy" - Stal Stalowa Wola - Kłyżów 1:2
Makroregionalne I: Grójec - Kłyżów 1:2, Kłyżów - Grójec 5:1, Kłyżów - Tomaszów Lubelski 0:0, Tomaszów Lub. Kłyżów 5:1
Lublin - Kłyżów 1:3
Turniej w Kłyżowie: Kłyżów - Chełm 4:1, Kłyżów - Biała Podlaska 3:4

Po kliknięciu zdjęcia dostępne w większej rozdzielczości.