Wreszcie! San wygrywa w derbach gminy.

Mało kto poza kibicami Sanu liczył na zwycięstwo Sanu w derbowym pojedynku w Jastkowicach. Rywal zajmował znacznie wyższa pozycję w tabeli a kłyżowska drużyna nie wygrała już od 10 spotkań notując najdłuższą taką serię od 2001 roku.

Jednak to już za nami. Zawodnicy Sanu niesieni dopingiem licznego "młyna" już w pierwszej akcji wyszli na prowadzenie za sprawą K.Bąka. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą strzałem głową podwyższył wynika na dwa do zera. Już po przerwie trzecią bramkę zdobył B.Madej i chociaż gospodarze zdobyli jednego gola (P.Kaczmarczyk) to pozostał on tylko honorowym trafieniem  i wygrana Sanu była już niezagrożona.

Było to historyczne pierwsze zwycięstwo Sanu Kłyżów w wyjazdowym meczu z Bukową. A już w następnej kolejce kolejne derby tym razem z Olimpią Pysznica.

Bukowa Jastkowice - San Kłyżów 1:3 (0:2)

0:1 K.Bąk 1'

0:2 K.Bak 28'