San pokonuje Siarkę! (wideo)

Cennym zwycięstwem nad wiceliderem z Tarnobrzega zakończył San tegoroczne rozgrywki na własnym stadionie.
Mecz w pierwszej połowie toczył się z przewagą gospodarzy. Akcjom brakowało jednak wykończenia. Tuż przed przerwą Maciej Siek uderzył z wolnego z dystansu a piłka podbiła się przed bramkarzem i odbiła się od niego trafając pod nogi P. Drąga ten opanował ją i z bliska wyprowadził San na prowadzenie.
W drugiej połowie wyraźniejszą przewagę osiągnęli goście a San ograniczał się do kontrataków. Napór tarnobrzeżan dał im wyrównanie na kilkanaście minut przed końcem spotkania. Wydawało się, że rozpędzeni pójdą za ciosem. Okazało się jednak, że przewagę w końcówce uzyskali gospodarze a grający w końcówce w 10 goście zostali zepchnięci do obrony.
Kilka minut przed końcem spotkania sukces przyniósł jeden z kilku wykonywanych w krótkim czasie rzutów rożnych. Piłka wrzucona przez T.Zalewskiego została strącona głową w sam róg bramki przez Drąga i San odzyskał prowadzenie, które utrzymało się do końca.
Warto odnotować, że San na własnym stadionie nie przegrał w 2016 roku żadnego ligowego spotkania. Bilans to 14 wygranych i 1 remis, bramki 62:17.